Гранітбуд – виготовлення, доставка та встановлення виробів з граніту, мармуру, травертину, кварциту

Вибір каменю для мощення доріжок

Вибір каменю для мощення доріжок

Захопившись свого часу штучними дуже зручними в обігу і незрівнянно більш дешевими матеріалами, ми досить швидко розчарувалися в них, в основному через екологічних проблем. Погляди знову кинулися на перевірені століттями натуральні продукти, як і раніше радують своєю природною красою і повною сумісністю з біологією людини. У ландшафті знову популярні кам’яні доріжки та майданчики.
З урахуванням наших кліматичних умов для мощення шляхів сполучення на своїй території слід вибирати, перш за все, стійкі до морозу мінеральні породи, камені які не боятися зносу і, звичайно ж, відрізняються міцністю. Для навантажених ділянок твердого покриття, скажімо під’їзних доріг для авто вимоги до матеріалу стають ще жорсткіше. Тут знадобиться щільна бруківка або цілі плити утворені твердими породами вулканічного походження, скажімо гранітом, базальтом, гнейсом, порфіром.

Вибір каменю для мощення доріжок

Магматична гірська порода граніт, мабуть, всім відома і популярна складається з відмінно сформувалися кристалів польового шпату, слюди, кварцу. Найбільш поширеною метаморфічної гірською породою вважають гнейс, близький за своїм складом до граніту, але має характерні відмінності. У гнейси чергуються світлі смуги з темними, часто присутня сторонній гранат, є інші ознаки.
Схожий за складом на граніт світло-червоний порфір це ще одна гірська порода, що містить в основний щільній масі з дрібними кристалами все ті ж кристали кварцу, польового шпату. Окремо стоїть базальт зі своїм чорним кольором обумовленим наявністю темноколірних мінералів званих роговою обманкою. Камінь, крім того, містить польові шпати відрізняється високою міцністю, активно використовується для мощення у вигляді базальтової бруківки.

Вибір каменю для мощення доріжок

Для покриття менш завантажених садових доріжок, дитячих і спортивних майданчиків застосовують менш міцні кварцити, сланці, шунгіти й різні типи пісковиків. Матеріал йде у вигляді кам’яного плитняку, плоских плит з краями без обробки. Дрібно і середньозернистий піщаник в будь-яку погоду залишається в первозданному вигляді, радує широкою гамою кольорів від сіро-зеленого тону до жовтого відтінку. Різноманітні композиції з такого каменю надають безпечну під час дощу поверхню, приємна шорсткість якої, крім того, корисна для стоп.
Кварцитовий піщаник можна розпізнати по спектру унікальних червоно-коричневих відтінків, йому властива висока довговічність і міцність через вкраплення кварцу. Сланці утворюють численну групу метаморфічних порід із шаруватою будовою, завдяки чому здатні розколюватися на окремі досить тонкі пластини. Покриття з практичного сланцю виглядає досить ефектно.