Гранітбуд – виготовлення, доставка та встановлення виробів з граніту, мармуру, травертину, кварциту

Онікс

інтерєри з каменю

Онікс — це напівпрозорий мінерал, до складу якого входять кальцит і арагоніт. Про цей камінь писали ще в Біблії. Одяг, в якому священики проводили богослужіння, був прикрашений дорогоцінними каменями. Один з них був онікс. У народній медицині відомі цілющі властивості різних видів оніксу.

Вже багато років з цього напівдорогоцінного каменю виготовляють прекрасні ювелірні прикраси, вази, статуетки, підсвічники, скриньки та багато іншого. Окрім цього онікс широко використовують для оздоблення приміщень. З нього виготовляють стільниці як кухонні так і у ванну кімнату, барні стійки, сходи. Онікс використовують для облицювання стін та укладання підлог.

Видобувають онікс на Аравійському півострові, у Бразилії, Індії, Уругваї. Є родовища в Австралії і Північній Америці.

чорний онікс

Особливості оніксу

Цей мінерал володіє рядом особливостей, які роблять онікс дійсно унікальним та особливим матеріалом.

По-перше, він частково пропускає світло. Це дозволяє виготовити столик або барну стійку з підсвіткою.

По-друге, багатошарова структура каменю створює величезну кількість унікальних малюнків і відтінків. Це дає можливість створювати неймовірні інтер’єри.

По-третє — це дуже міцний і зносостійкий матеріал. Онікс можна використовувати не тільки для декору приміщення, а й  для будівництва.

В-четверте — низьке водопоглинання і висока жаростійкість. Цей мінерал відмінно підходить для облицювання басейнів, ванних кімнат, виготовлення камінних порталів, стільниць, ванн.

В-п’ятих — онікс добре шліфується і обробляється.

Особливості оніксу

Кольорова гама

Домішки кальциту і арагоніту створюють різнокольорові пласти, розташовані строго паралельно відносно один одного. На одному слебі можуть бути білі, зелені, жовті, коричневі і рожеві смуги самих хитромудрих відтінків.

За забарвленням шарів виділяють такі види оніксу:

  • карнеолонікс – чергування білих і червоних паралельних пластів
  • сардонікс – білі і бурі відтінки
  • тришаровий – білий, бурий і блакитний смуги
  • халцедононикс – білий і сірий смуги
  • оніксовий агат – сірі пласти різних відтінків

Описати цю красу неможливо. Ви можете подивитися зразки в нашому віртуальному каталозі. А ще краще відвідати наші філіали і самому оцінити це диво, створене природою.

Ми пропонуємо Вам широкий вибір оніксу найвищої якості для створення образу неповторності та вишуканості у Вашій буденності.

Зразки оніксу