Гранітбуд – виготовлення, доставка та встановлення виробів з граніту, мармуру, травертину, кварциту

Мармур

мармур

Назва мармур походить від давньогрецького слова μάρμαρος, що означає сяючий камінь. Цей відомий природний ресурс утворився в процесі перекристалізації доломіту та вапняку. Протягом багатьох століть цей мінерал використовувався для зовнішнього і внутрішнього оздоблення будівель, камінів, сходів, виготовлення фонтанів, скульптур, вазонів, балясин та багато інших елементів інтер’єру та екстер’єру. 

Склад і властивості мармуру

Мармур переважно складається з кальциту, але присутні у ньому також і домішки доломіту. Іноді мінерал може містити рівні частини кальциту і доломіту. Саме від кількості доломіту залежить і твердість каменю. Найбільш ніжний і чутливий до атмосферних процесів — білий мармур, а найміцніший — сірий та кольоровий. Крім того, у складі цієї гірської породи є домішки заліза, силікату, графіту, бітуму, марганцю, від яких залежить забарвлення каменя. Червоні відтінки каменю свідчать про наявність у ньому оксиду заліза. Графіт в мармурі проявляється чорно-сірими смугами, марганець або карбонат заліза — бурими і жовтими квітами, силікати — зеленими відтінками. Синьо-чорний колір мінералу додає сульфід заліза. 

Мармур має величезну кількість колірних відтінків і малюнків. Досить високо цінується скульптурний мармур з білої однорідною структурою. Цей природний матеріал володіє унікальною здатністю пропускати світлові промені на певну глибину. Це властивість дозволяє створювати витончені архітектурні форми, тому вони виглядають ніби «живі». Мармур має досить низький коефіцієнт водопоглинання – 0,08% -0,12%. Завдяки цьому він досить часто використовується для обробки басейнів, ванних кімнат і інших приміщень з підвищеною вологістю.

Де видобувають мармур

Багато родовищ є в Італії. Наприклад, в Апуанских Альпах відкриті великі родовища мармурових порід білих і кольорових відтінків. Також широко відоме родовище Каррарі, саме тут видобувають найкращий мармур. У цьому місці розташований найбільший у світі механізований кар’єр та понад 400 невеликих кар’єрів.

З часів античності Греція також відома своїми родовищами цього цінного каменю. Вишуканий білий мармур Тассос видобувається на однойменному острові , також славиться і жовтуватий мармур з кар’єра Пароського.
Поклади мармуру є в США, Норвегії, на Кубі, Грузії, Франції та багатьох інших країнах.
Цікавий факт – 80% всіх родовищ «сяючого каменю» знаходиться в Туреччині.

Сфера застосування натурального мармуру

Використання цього популярного будівельного і декоративного матеріалу тісно пов’язане з архітектурою, будівництвом і створенням скульптур. Найвідоміша світова пам’ятка, виготовлена з мармуру — Тадж Махал. Знаменитий Мікеланджело створював свої шедеври саме з цього природного каменю.
Сьогодні мармур використовуються для виготовлення:

  • пам’ятників (монументальної скульптури і надгробків)
  • для зовнішнього і внутрішнього облицювання приміщень
  • сходів, колон, укладання підлоги
  • виготовлення порталів для камінів
  • підвіконня, стільниці та інших елементів інтер’єру

Як замовити вироби з мармуру

Добувають мармур в кар’єрах блоками, які згодом розпилюють на сляби товщиною переважно 2-3 см. і полірують. Саме з таких слябів виготовляють різні вироби: сходи, плитку, підвіконня, стільниці, портали для камінів.
Ми пропонуємо великий вибір мармуру різних кольорів і відтінків на нашому складі. Ми дбаємо про те, щоб він був тільки найкращої якості. Саме тому завітавши до нас Ви неодмінно знайдете камінь, який буде Вам до душі.
Далі — наші менеджери, враховуючи всі Ваші побажання, розраховують вартість вже готового виробу. Після чого за Вашим погодженням — подаємо на виробництво, де наші найкращі фахівці обробляють камінь і створюють щораз новий, індивідуальний шедевр — Ваш виріб.
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до нас за адресами і телефонами.