Гранітбуд – виготовлення, доставка та встановлення виробів з граніту, мармуру, травертину, кварциту

Граніти України

Український граніт

Граніт – це вулканічна кристалічна порода, яка утворилася в результаті остигання і затвердіння магми на великій глибині. Це найпоширеніша гірська порода на нашій планеті. Граніт – це природний камінь, назва якого впродовж багатьох століть асоціюється з символом міцності і надійності, краси і блиску, розкоші і витонченості. Граніт відомий по всьому світу, і протягом багатьох тисячоліть цей натуральний камінь завжди використовувався там, де потрібні були ефектні композиції, архітектурні ансамблі і незламні монолітні стіни. Багато пам’ятників старовини, виконані з граніту, збереглися до наших днів, майже не втративши своєї первозданної форми.

Проте не лише пам’ятні споруди вражають своєю красою. Гранітні стільниці, підвіконня, сходи, підлога, фасади виглядають чудово в будь-якому інтер’єрі. 

Властивості граніту

  • Міцність – якщо порівнювати його по цьому параметру,  наприклад з мармуром, то в граніту він вище в два рази
  • Довговічність – вироби з цього природного матеріалу не втрачають свій зовнішній вигляд протягом століть
  • Добре обробляється і полірується
  • Водонепроникність – в середньому 0,1 – 0,2%
  • Хороша сумісність з іншими природними матеріалами – металом, керамікою і т.д
  • Пожежна безпека – температура плавлення 700 градусів Цельсія
  • Хороші експлуатаційні показники – можна використовувати в самих екстремальних умовах – від – 60 ° C до + 50 ° C

Єдиний мінус – це один з найважчих оздоблювальних матеріалів. Це необхідно враховувати при проектуванні та монтажі готових виробів з граніту.

Особливості українського граніту

На Україні є багато родовищ, де видобувають граніт в промислових масштабах. Кожне родовище має свої особливості.

Розглянемо основні родовища.

1. Маславське родовище  Житомирської області. Маславський  граніт середньозернистої структури сіро – зеленого відтінку. Застосовується для всіх видів внутрішніх робіт, зовнішньої облицювання будівель і в ландшафтному дизайні.

2. Дідковицьке родовище Житомирської області. Дідковицьке граніт забарвлений в ніжний коричнево-рожевий колір. Поверхня добре шліфується і піддається термообробці. Застосовується при облицюванні будівель, всіх видах будівельних робіт.

3. Покостівське родовище Житомирської області. У колірній гамі покостівського граніту переважає сірий відтінок з темними вкрапленнями. Відрізняється високою вологостійкістю та міцністю. Застосовується для виробництва пам’ятників, бруківки, бордюрів,тротуарної плитки, сходів, підвіконників, стільниць.

4. Капустянське родовище Кіровоградської області. Капустянський граніт має грубозернисту структуру. Основний колір – червоний з чорними і сірими вкрапленнями. Це найчистіший граніт, що добувається на території України. Він має клас радіоактивності “А”.

5. Корнинське родовище Житомирської області. Граніт, який добувають в цьому родовищі, має широку кольорову гаму – всі відтінки сірого з величезними світло-коричневими вкрапленнями. Структура – грубозерниста. Використовується для облицювання пам’ятників, зведення монументів, сходів, цоколів, фасадів.

6. Межиріченське родовище Житомирської області. Граніт має красивий персиково-коричневий відтінок, завдяки якому чудово підходить для виготовлення зовнішніх та внутрішніх сходів, фасадів, цоколів, кухонних стільниць, підвіконників, облицювання камінів.

7. Лезниківське родовище Житомирської області. Граніт насиченого червоного кольору, має середньозернисту структуру. Завдяки своєму цікавому забарвленні чудово підходить для виготовлення різноманітних декоративних елементів, облицювання камінів, стільниць, зон барбекю, фасадів, цоколів, сходів, парапетів.

8. Василівське родовище Житомирської області. Васильківський граніт має червоне забарвлення із зеленими вклапленями. Завдяки своїй структурі та міцності має відмінні фізико-механічні властивості. Широко застосовується для виробництва плитки, бруківки, бордюрів, пам’ятників, сходів, підвіконь, стільниць.

9. Софіївське родовище Миколаївської області. Софіївський граніт має крупнозернисту структуру, камінь володіє високою міцністю та вологостійкістю. Забарвлення – від світло до темно сірого з вклапленнями жовтого кольору. Найчастіше використовується для підвіконників, сходів, стільниць та камінів.

10. Крупське родовище Кіровоградської області. Крупнозерниста структура Крупського граніту надає йому високу міцність, щільність та вологостійкість. Забарвлення  –  червоно-чорне.

11. Новоданилівське родовище Миколаївської області. Новоданилівський граніт має червоно-коричневе забарвлення з чорними вкрапленнями, структура – дрібнозерниста. Застосовується для всіх видів зовнішнього та внутрішнього облицювання.

12. Жадківське родовище Рівненської області. Жадківський граніт з крупнозернистою структурою, має відмінні фізико-механічні показники: висока міцність, вологостійкість, морозостійкість. Добре полірується. Забарвлення  –  від світло-коричневого до червоного.

13. Головинське родовище лабрадориту  Житомирської області. Лабрадорит – гірська крупнозерниста порода чорного кольору, яка містить безліч кристалів. Цей камінь дійсно ексклюзивний, унікальний та вишуканий. Неймовірно красиве забарвлення, яке переливається відтінками зеленого, блакитного та синього кольорів, робить лабрадорит дуже популярним для виготовлення стільниць як кухонних так і у ванну кімнату, підвіконь, облицювання сходів та площадок, фасадів та цоколів.

Ми пропонуємо Вам широкий вибір українського граніту найвищої якості на нашому складі для облицювання зовнішніх та внутрішніх сходів, фасадів, цоколів, камінів, виготовлення підвіконь, стільниць, барних стійок. Ми надаємо весь спектр послуг: від виготовлення до монтажу.

Переглянути зразки наших робіт Ви можете у нашій фотогалереї.

Будемо раді бачити Вас серед гостей та клієнтів нашої компанії, надіємося на плідну та довгострокову співрацю.